Jak nie marnować kartonów?

Kartonowe pudełka: Najlepsze rozwiązanie podczas przeprowadzki

Opakowania kartonowe wbrew pozorom przydają się nie tylko w trakcie zmiany miejsca zamieszkania. Używa się ich również z wielu innych przypadkach, stąd warto upewnić się, że pozostają w dobrej kondycji. 

Kartony powstają z tektury, dlatego należy obchodzić się z nimi stosunkowo delikatnie, ale nie trzeba oczywiście przesadzać. Ważne, żeby nie przekraczać dopuszczalnej wagi, gdyż w takim przypadku mogą się łatwo podrzeć i trzeba będzie je wyrzucić. Aby tego uniknąć warto pakować je z głową, czyli dobrze rozmieszczać wagę oraz przedmioty, które trafiają do pudeł.

Należy również wiedzieć, że opakowania kartonowe nie powinny być przechowywane w wilgotnych miejscach, ponieważ mogą wchłaniać wilgoć i deformować się kartony do przeprowadzki. Idealnym rozwiązaniem byłoby przechowywanie ich w suchym pomieszczeniu lub garażu, na półkach lub paletach. Oczywiście po takim przechowywaniu można je ponownie wykorzystać, ale warto pamiętać, że mogą one nie zachować taką samą siłę jak wcześniej.

Jeżeli chcą Państwo mieć pewność, że Państwa kartony będą służyć Państwu przez długi czas, warto o nie dbać i stosować się do powyższych rad. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą Państwu służyć przez wiele lat i pomogą w wielu różnych sytuacjach.

Jak wybrać najlepsze pudełka do przeprowadzki dla swoich potrzeb?

Oczywiście opakowanie kartonowe nie jest jedyną rzeczą, o którą należy zadbać podczas przeprowadzki. Jest jeszcze wiele innych rzeczy, o których należy pomyśleć, ale jeśli zadbają Państwo o podstawy, reszta będzie znacznie łatwiejsza. Proszę więc nie zapominać o takich rzeczach jak taśma pakowa, etykiety i markery – wszystkie one przydadzą się podczas przeprowadzki.

Kartony fasonowe i inne rodzaje niestety nie są odporne na działanie wilgoci, dlatego trzeba uczynić wszystko, żeby nie zalał ich deszcz. W związku z tą cechą łazienka jest jedynym pomieszczeniem w którym nie powinno umieszczać się kartonów, a to właśnie ze względu na dużą wilgotność powietrza kartony. W trakcie kąpieli czy brania prysznica wytwarzają się duże ilości pary, która negatywnie wpływa na jakość opakowań. Oprócz tego, pudełka kartonowe zmieniają kształt oraz niszczą się pod wpływem rzucania oraz bezustannego przekładania z miejsca na miejsce.

Jeżeli nie mają Państwo innych możliwości przechowywania, należy użyć pojemników z tworzywa sztucznego lub metalu. Lepiej wytrzymają one działanie wilgoci i pozostaną w dobrym stanie przez długi czas.

Pudła kartonowe nie są odporne na wilgoć, dlatego należy podjąć kroki, aby zapobiec ich zamoczeniu. Łazienka jest jedynym pomieszczeniem, w którym pudełka kartonowe nie powinny być przechowywane ze względu na wysoką wilgotność. Podczas kąpieli lub prysznica powstają duże ilości pary wodnej, która może uszkodzić jakość opakowania. Pudła kartonowe mogą również ulec uszkodzeniu w wyniku rzucania nimi i ciągłego przestawiania.

Plastikowe pojemniki będą odporne na wilgoć

Jeżeli nie mają Państwo innych możliwości przechowywania, należy użyć pojemników plastikowych lub metalowych. Lepiej wytrzymają one działanie wilgoci i pozostają w dobrym stanie przez długi czas.

W trakcie przeprowadzki należy się z nimi obchodzić delikatnie pudełka tekturowe. Łatwo się mówi, a kiedy do przetransportowania są dziesiątki kartonów trudno jest silić się na delikatne kładzenia każdego z nich. Warto jednak wysilić się, gdyż kartony do przeprowadzki mogą w dalszej kolejności zostać wykorzystane ponownie w zaciszu nowego domu. Można poukładać w nich ubrania, dodatki oraz obuwie, a także wszystkie inne rzeczy, których nie warto wyrzucać, a jednocześnie nie korzysta się z nich tak często, że muszą znaleźć się w szafie czy komodzie.

Można je również wykorzystać do przechowywania rzeczy na strychu lub w piwnicy, a jeżeli mają Państwo ich dużo, można je nawet później sprzedać. W każdym razie lepiej jest mieć za dużo kartonów niż za mało, ponieważ dzięki temu można łatwiej i mniej stresująco przeprowadzić się. Pakowanie naczyń to zupełnie inne wyzwanie. Do ochrony Państwa rzeczy tłukących się potrzebne będą pudełka o różnych rozmiarach i wyściółka. Najlepszym sposobem pakowania naczyń jest użycie folii bąbelkowej lub papieru pakowego, a następnie umieszczenie ich w kartonie z przegródkami. Dzięki temu naczynia nie będą się o siebie obijały i nie potłuką się podczas przeprowadzki.

Rzeczy , które powinieneś spakować do kartonów najpierw

Jeśli chodzi o meble…im mniej mebli trzeba przewieźć, tym lepiej, ponieważ to znacznie ułatwi proces. Jeżeli mają Państwo duże meble, należy je zdemontować przed przeprowadzką i ponownie złożyć w nowym domu. Może się to wydawać pracochłonne, ale zaoszczędzi to Państwu wielu kłopotów w nowym domu kartony do przeprowadzki. Ponadto, pozwoli to Państwu zaoszczędzić na przeprowadzce, ponieważ duże meble są zazwyczaj droższe w transporcie.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas przeprowadzki, jest organizacja i planowanie. Jeżeli poświęcą Państwo na to czas, cały proces będzie przebiegał znacznie sprawniej i mniej stresująco. 

-Najpierw należy spakować rzeczy nieistotne. W ten sposób bliżej terminu przeprowadzki będą Państwo mieli mniej do spakowania i nie będą musieli się Państwo martwić jak najwięcej.

-Do pakowania rzeczy należy używać kartonów o różnych rozmiarach. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce i ułatwi przeprowadzkę.

-Przed dniem przeprowadzki należy zdemontować wszystkie duże meble. To znacznie ułatwi ich transport i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

-Spakować torbę z wszystkimi niezbędnymi rzeczami, które będą potrzebne podczas przeprowadzki takie jak przybory toaletowe, przekąski i zmiana odzieży.

-W dniu przeprowadzki należy pamiętać, aby oznaczyć wszystkie pudła z ich zawartością i pomieszczeniem, do którego należą. To znacznie ułatwi rozpakowanie.

-Przed rozpoczęciem przeprowadzki należy mieć plan, gdzie wszystko będzie się znajdować w nowym domu. 

Karton zmieści się pod łóżkiem, można go także położyć na szafie, a także w przedpokoju. Dostępne są różne kolory oraz wielkości, dlatego znajda miejsce w różnych pomieszczeniach jako element dekoracyjny. Przede wszystkim jednak uwielbiają je dzieci, gdyż mogą się nimi bawić, dekorować oraz robić wszystko czego dusza zapragnie. 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *