Pożyczki dla obcokrajowców w Polsce

Powody, dla których Polacy wybierają życie za granicą są różne. Dla jednych jest to lepsza sytuacja ekonomiczna, dla innych klimat polityczny lub warunki socjalne. W ostatnich latach jednak coraz więcej osób opuszcza Polskę w poszukiwaniu lepszego życia dla swoich dzieci.

Jednym z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów polskich emigrantów jest wielka Brytania. Wynika to z faktu, że dzięki przynależności tego kraju do Unii Europejskiej Polacy mogą tam swobodnie pracować i mieszkać. Szacuje się, że w 2019 roku w Wielkiej Brytanii mieszkało około miliona Polaków.

Co musisz wiedzieć przed złożeniem wniosku o pożyczkę

Innym popularnym kierunkiem dla polskich emigrantów są Niemcy. Podobnie jak Wielka Brytania, Niemcy również należą do Unii Europejskiejco ułatwia Polakom życie i pracę w tym kraju. Szacuje się, że w 2019 roku w Niemczech będzie mieszkało około 700 000 Polaków.

Stany Zjednoczone są również popularnym kierunkiem dla polskich emigrantów. Chociaż Stany Zjednoczone nie należą do Unii Europejskiej, Polacy mogą tam legalnie mieszkać i pracować, jeżeli posiadają ważna wiza. Szacuje się, że w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych będzie mieszkało około 500 000 Polaków.

Warto zauważyć, że przepisy prawne w tym zakresie są bardzo jasne. Kodeks cywilny wyraźnie określa, że osoba fizyczna, która chce uzyskać kredyt, musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Sprawdź chwilówki online dla obcokrajowców. Zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. o przeciwdziałaniu lichwie, każdy, kto chce zaciągnąć kredyt gotówkowy, musi mieć co najmniej 18 lat. Jeśli więc chcemy skorzystać z usług firmy pożyczkowej, musimy spełnić te dwa podstawowe warunki.

Oczywiście to nie wszystko, czego wymagają od nas firmy pożyczkowe przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy. Podobnie jak w przypadku banków, będą one wymagały od nas również regularnych dochodów i braku zadłużenia. Worryalnie, coraz częściej firmy wymagają od swoich potencjalnych klientów również bardzo dobrej historii kredytowej.

Jak uzyskać najlepszy kredyt dla obcokrajowców

Dzieje się tak dlatego, że firmy pożyczkowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że osoby ze złą historią kredytową są znacznie bardziej narażone na niespłacenie pożyczki niż osoby z dobrą historią. Z tego powodu starają się zminimalizować ryzyko, udzielając pożyczek tylko dla osób z bardzo dobrą historią kredytową.

Jeżeli jest Pan obcokrajowcem mieszkającym w Polsce i chce Pan wziąć pożyczkę, to szanse na jej otrzymanie nie są duże. Są jednak firmy, które rozważą udzielenie Państwu pożyczki, jeżeli spełnią Państwo pewne warunki.

Innym warunkiem, którego często wymagają firmy pożyczkowe, jest to, aby był Pan zatrudniony w Polsce przez co najmniej 6 miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że chcą mieć pewność, że ma Pan/Pani regularny dochód i nie jest prawdopodobne, że nie spłaci Pan/Pani pożyczki.

Jak znaleźć najlepszego i najbezpieczniejszego pożyczkodawcę

Jeżeli jest Pan cudzoziemcem mieszkającym w Polsce i spełnia wszystkie powyższe warunki, to być może będzie Pan mógł uzyskać pożyczkę od firmy pożyczkowej. Warto jednak zauważyć, że oprocentowanie pobierane przez te firmy jest często bardzo wysokie, dlatego przed zaciągnięciem pożyczki należy się upewnić, że stać Państwa na jej spłatę.

Jeżeli myślą Państwo o zaciągnięciu pożyczki, zalecamy porozmawiać z doradcą finansowym, aby upewnić się, że podejmują Państwo najlepszą decyzję dla swojej indywidualnej sytuacji. Zaciągnięcie kredytu to duże zobowiązanie finansowe, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek decyzji należy upewnić się, że posiada się pełne informacje.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny w dostarczeniu informacji na temat zaciągania kredytów jako cudzoziemiec w Polsce. Jeżeli mają Państwo pytania lub chcieliby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *