Jak wybrać bezpieczną pożyczkę pozabankową?

Zadłużenie czy niespodziewane problemy finansowe z pewnością są stresujące. Szukając odpowiedniej dla siebie pożyczki pozabankowej często zapominamy o odpowiedzialności i rozsądku – skupiamy się na szybkim zdobyciu potrzebnych funduszy i nie zwracamy zbyt dużej uwagi na wiele istotnych szczegółów. Tymczasem źle wybrana pożyczka pozabankowa zamiast rozwiązać nasze problemy, stanie się w niedalekiej przyszłości źródłem kolejnych – i to znacznie poważniejszych. Żeby ustrzec się przed popełnieniem błędu przy wyborze pożyczki pozabankowej wystarczy zastosować kilka prostych zasad. Podpowiemy ci, jak szybko i odpowiedzialnie wybrać pożyczkę pozabankową.

Obecnie na rynku działa wiele firm, które udzielają pożyczek pozabankowych. Ich reklamy są kuszące i pojawiają się niemal wszędzie – na bilbordach, w gazetach, w Internecie, w radiu czy telewizji. Jednak dobrze przygotowana kampania reklamowa nie oznacza, że oferta firmy jest korzystna dla klienta. Zanim zdecydujesz się na wzięcie pożyczki pozabankowej, sprawdź kilka kwestii. Lepiej poświęcić nieco więcej czasu na wybór oferty „szytej na miarę” niż potem żałować i borykać się z kolejnymi problemami.

Znajdź interesującą się ofertę. Dokładnie przyjrzyj się umowie i warunkom w niej zawartym. Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś zapisu, zadawaj pytania pożyczkodawcy – nie bój się pytać. Możesz także zasięgnąć porady eksperta na branżowych forach internetowych. Zwróć uwagę przede wszystkim na okres spłaty zadłużenia i oprocentowanie.

Kredyt online

Sprawdź wybraną firmę. Zweryfikuj jej nazwę, miejsce świadczenia usług, REGON. Jeżeli decydujesz się na zaciągnięcie pożyczki przez Internet, musisz bardzo dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy – uważaj na oszustów.

Sprawdź opinie o firmie w Internecie. Zapoznaj się z opiniami innych pożyczkobiorców na formach internetowych, na portalach społecznościach, poszukaj artykułów na temat firmy na popularnych witrynach informacyjnych – pod wieloma z nich czytelnicy mogą umieszczać komentarze, co jest dodatkowym źródłem informacji. Możesz też dokładnie zapoznać się z oficjalną witryną internetową danej firmy – często umieszcza się na nich opinie zadowolonych klientów. Pamiętaj jednak, że treścią na oficjalnej stronie internetowej firmy zarządza moderator – oznacza to, że publikowane są tylko te informacje, które korzystnie przedstawiają ofertę firmy.

Przy wyborze odpowiedniej pożyczki pozabankowej przydają się również porównywarki internetowe. Zestawiają one ze sobą oferty wielu firm i pomagają wybrać najkorzystniejszą. Są proste w obsłudze i dostarczają bardzo szybko przydatnych informacji. Zazwyczaj musisz podać kwotę, jaką chcesz pożyczyć i wybrać okres spłaty zadłużenia. Porównywarka obliczy, ile będzie wynosiła rata oraz ile w rezultacie zapłacisz firmie udzielającej pożyczki. W wielu porównywarkach użytkownicy mogą także zamieszczać opinie o produktach finansowych.

Wybierając pożyczkę pozabankową pamiętaj, że warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniej oferty. Nigdy nie rezygnuj z weryfikacji wiarygodności firmy, dokładnie zapoznaj się z ofertą i wybierz tę, która jest korzystna dla ciebie. Zapoznaj się z opiniami innych klientów.